SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Zamani Kiran Çocuk, Ekko Simdi Adalet Meydani'nda!

League of Legends RP'leri AtaGame stoklarinda!
5/29/2015 12:06:11 PM

League of Legends'ın duyurduğu ve henüz TR sunucusunda aktif olmayan Ekko, sonunda Türk oyuncularının beğenisine sunuldu. 

Peki nedir Ekko, neler yapar?

Ekko, uzun soluklu kapışmalarda açılan, güçlü bir çatışma suikastçısıdır. Hareket kabiliyeti ve kitle kontrol becerisi sayesinde düşmanlarını yavaşlatır. Eğer savaş halinde işler ters gitmeye başlarsa zamanı geri sarıp, şansını tekrar deneyebilir veya kaçabilir.

Yetenekler:

Pasif: Z-Kapsülü Rezonansı

Ekko hasar verdikçe, rakiplerinin üzerine Rezonans yükleri biriktirir ve aynı hedefe yapılan her üç saldırıda bir bu pasif yeteneği tetikleyerek ek bir hasar verir. Ayrıca rakip düşmana karşı bu yeteneğini tetiklerse hareket hızı da artar.

Q: Kurmalı Kapan

Ekko, hedef aldığı yöne doğru bir cihaz fırlatır, gönderdiği yolda ne kadar düşman rakip varsa hepsine hasar verir. Ardından bir alan oluşturarak düşmanlarını yavaşlatır. Cihaz, geri gelirken de yine yoldaki düşmanlarına daha fazla hazar verir.

W: Paralel Yakınsama

Pasif: Ekko'nun normal saldırıları düşük canlı hedeflere ilave hasar verir.

Aktif: Ekko, bir kopyasını oluşturur. Ekko'nun kopyası, hedef konuma doğru bir cihaz fırlatır ve bir süre sonra açılarak geniş bir yavaşlatma küresi oluşturur. Eğer Ekko kürenin içine girerse, oluşan patlamada içerideki bütün rakipleri sersemletir ve Ekko'ya koruyu bir kalkan verir.

E: Zaman Sıçraması

Ekko, hedef bölgeye doğru sabir bir mesafede atılır, ilk atlamadan sonra normal saldırının üzerinde menzili büyük bir oranda düşmanlarının yanında belirerek isabet ve büyü etkileri gösteren bir hasar verir.

R: Kronokırılma

Ekko, zamanı geri sarar ve hedef alınamaz, hasar göremez bir hale gelerek saniyeler öncesinde olduğu yerde tekrar ortaya çıkar ve birkaç saniyede kaybettiği canın bir kısmını geri kazanarak yanındaki bütün rakiplere tonlarca hasar verir.

Ekko, düşmanlarına karşı nasıl savaşmalı?

Ekko, anlık olarak rakiplerini eritemeyecek kadar zayıf olduğu için, bu anlamda oyuncu kurnazlığını kullanmak zorundadır. Hedeflerini farklı noktalardan rahatsız edip, çatışma çıkartmaya çalışmalıdır ve bunu takım halinde yapmak zorundadır.

Takım Savaşları:

Takım savaşlarında, tek başına oynadığımız Ekko ile arasında biraz fark olacaktır. Zira Ekko, rakiplerini sersemletme özelliğini kullanarak, zaman sıçramasıyla hem kalkan kazanır ve yine rakiplerini sersemleterek olumlu bir strateji izlemiş olur. Eğer Ekko, ultisini rakip düşmanların tam ortasında kullanabilirse, etkili bir alan hasarı oluşturacak ve takım da tam bu noktada devreye girip skorları rahatlıkla toplayabilecek.

Ekko, hangi şampiyonlarla uyumludur?

Gnar:

Gnar ve Ekko uzun menzilli yavaşlatma yeteneklerini ve hasarlarını birleştirdiklerinde rakip şampiyonun hareket kabiliyetini önemli derecede etkiler. 

Vi:

Vi, dayak atmada kullanabileceği kendi marifetlerinin yanı sıra Ekko ile birlikte yıkıcı bir ikili olabilirler ve karşılarına çıkacak bir çok rakibi zorlanmadan ateş gücü ve kitle kontrol yetenekleriyle rahatça öldürebilecekler.

Draven:

Draven, kitle kontrolünde etkisiz olması olumsuz bir durumken, burada Ekko devreye giriyor ve alt koridorda, rakip şampiyona karşı Paralel Yakınsama ve Draven'a veya kurduğu tuzağa doğru sürükleyerek buradan skoru rahatlıkla çıkarabilir.

Ekko'ya karşı hangi şampiyonlar kullanılabilir?

LeBlanc:

Bol hasar ve az bekleme süresi olan LeBlanc, doğru hareket ederse hasar takasında en etkili silahını uzunca bir süre devre dışı bırakır ve Ekko'yu zor duruma düşürebilir.

Fiora: 

Hız patlaması ile Ekko'yu kesmek sanıyorum pek zor olmayacaktır. Ayrıca Ekko'nun Kronokırılmasına karşı kaçmış olsa bile Fiora, Kılıç Dansı ile peşine düşebilir.

Graves: 

Graves'in pompalı tüfeği ile aradaki mesafeyi koruyor oluşu ve Sis Perdesi'nin doğru yerde kullanılmasıyla Ekko'yu etkisiz hale getirmekte hiç zorlanmayacak. Ekko, aradaki mesafeyi bir şekilde kapatmış dahi olsa, Graves, Dağınık Atış ile buna karşı koyup, Hızlı Tekik ile vur-kaç yaparak rahatça uzaklaşabilir.

Ekko'yu oynamak için sabırsızlandığını biliyoruz. Siz de Ekko'yu hemen oynamak için RP satın alın, Adalet Meydanı'nda bi nevi zaman makinesi olarak düşmanlarını alt edin!


Etiketler: lol rp satin al, lol ekko satin al,,

Diğer Güncel Haberler