SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Apple Store ve Itunes

Apple Retail Store, bilinen adiyla Apple Store, Apple firmasinin perakende magazalarinin ismidir. Itunes, Apple tarafindan üretilen ve Mac ve Windows isletim sistemleri altinda çalisabilen ücretsiz bir film ve müzik oynatma programidir.
1/4/2016 3:32:25 PM

Apple Store nedir?

Apple Retail Store, bilinen adıyla Apple Store, Apple firmasının perakende mağazalarının ismidir. Bu mağazalarda İphone, İpad, Macbook gibi Apple ürünlerinin satışı gerçekleştirilmektedir. Bu mağazalarda diğer elektronik mağazalarda nadir görebileceğiniz Apple TV ürününü de bulabilirsiniz. Apple ilk mağazasını 19 Mayıs 2001 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde açmıştır. Daha sonra hızla büyüyen firma Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk mağazasını 2003 yılında Japonya’da açtı. Firmanın şuan 16 ülkede 400’ü aşkın mağazası bulunmaktadır.

Apple Store Türkiye’de var mı?

Apple Store Türkiye’de iki mağaza ile hizmet vermektedir. Bu mağazalardan ilki yani Apple’ın Türkiye’ye giriş tarihi 5 Nisan 2014’tür. Türkiye’de hizmet veren iki mağazada İstanbul’da bulunmaktadır. Bu mağazaların biri Zorlu Center’da diğeri ise Akasya AVM’dedir.

Itunes nedir?

Itunes, Apple tarafından üretilen ve Mac ve Windows işletim sistemleri altında çalışabilen ücretsiz bir film ve müzik oynatma programıdır. Programda oynatıcı olma özelliğinin yanı sıra arşiv düzenleme ve içerik satın alma şansı da sunulmaktadır. Mac OS 9 için 2.0.4 sürümünden sonra destek kesilmiştir.

Itunes aslında ILife isimli bir paketin parçasıdır. Bu pakette aynı zamanda IDVD, IPhoto, IMovie gibi programlar vardır. Ancak ITunes diğer ILife ürünleri gibi ücretli değildir.

ITunes’da neler yapılabilir?

Itunes programında müzik dinleyebilirsiniz. Bu müziklerle arşiv oluşturabilir, sıralayabilir ve düzenleyebilirsiniz. VİA ağı aracılığı ile müziklerinizi Bonjour ile paylaşabilirsiniz. CD yazıcınız sayesinde müzik CD’leri veya DVD’leri oluşturabilirsiniz.

ITunes Müzik Store aracılığı ile çevrimiçi olarak müzik ve videoların tanıtımlarını dinleyip izleyebilirsiniz. Dilerseniz online olarak bu içerikleri satın da alabilirsiniz.

Ayrıca pek çok kişi tarafından sevilen bir özelliği de AAC formatları hariç diğer müzik formatları arasında dönüştürme işlemleri yapabilmesidir.

Etiketler: apple store nedir, itunes nedir, apple sotre türkiye,

Diğer Güncel Haberler