SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

The Sims 4 : Gerçek Zamanli Yasam Simülasyonu

The Sims 4 simülasyon oyunu, Maxis ve The Sims Studio tarafindan gelistirilen ve Electronic Arts tarafindan piyasaya 2014 yilinda sürülen gerçek zamanli bir yasam simülasyonudur.
1/18/2016 5:54:00 PM

The Sims 4 simülasyon oyunu, Maxis ve The Sims Studio tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından piyasaya 2014 yılında sürülen gerçek zamanlı bir yaşam simülasyonudur. Firma 2013 yılının Mayıs ayında ürünü 2014 yılında piyasaya süreceğini söyledi ve 2 Eylül 2014 tarihinde satışa sunuldu.

Oyunun mantığı

The Sims Oyununun 4. sürümüdür. Oynama mantığı ve konsept açısından önceki 3 sürümle aynıdır. Oyunda bir karakter yaratıp, saçını, stilini, kıyafetlerini, duygusal ve matematiksel zekâsını tasarlayıp, isim verip bir ev tutup bir şehre yerleştirerek oynanmaya başlanır. Yarattığınız sim işe gider, evlenir, gerçek hayatta yaptığınız aktivitelerin hemen hemen hepsini yapar, acıkır, susar, tuvalete gider, banyo yapar, uyur, uyanır ve duygusal ve fiziksel iletişim kurar, çocuk yapar, evlenir, yaşlanır ve ölür. Buradaki önemli nokta simlerin hayatını en iyi şekilde yaşamalarını, başarılı olmalarını sağlamaktır. Herhangi bir kurguya bağlı değildir, kurguyu siz ilerletir ve şekillendirirsiniz. The Sims 4 oyunu içinde duygusal bağlar, simlerin kişiliği ve sosyal davranışları önceki sürümlere nazaran daha ön plandadır.

Karakter özellikleri

The sims 4’te simler kızgın veya sinirli ise yapacakları işleri daha seri yaparlar. Uykusuz ve yorgun ise yavaşlarlar. Modlar oyunun akışına göre değişmektedir. Oyun kırın üzerinde saç tasarımına sahiptir. Fareyi çekip bırakma ile vücut hatları ve yüz hatları değiştirilebilir. Her sürümde olduğu gibi farklı etnik kültürlere ve farklı vücut yapılarında hazır simlerde mevcuttur. Altı farklı yaş evresi vardır; bebek, çocuk, ergen, genç yetişkin, yetişkin ve yaşlı. Yine çevrimiçi olarak mahalle ve bina, kıyafet, saç tasarımı gibi eklentiler indirmek mümkündür. The sims 4ün beklenen özellikleri açısından tatminkâr olabilmeyi başarmış 4üncü sürümü yine dünyanın pek çok ülkesinde takdir kazanmayı başarmıştır.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: The sims oyna, the sims hile,

Diğer Güncel Haberler