SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Macera Oyunu GTA

Gta ( grand theft auto) 1997`de meydana çikan mcera oyunudur. Birçok serilerde üretilmistir.
1/7/2016 11:02:00 PM

                        

             Gta ( grand theft auto) 1997`de meydana çıkan mcera oyunudur. Birçok serilerde üretilmiştir. Son versiyonu gta 5 san undreas`tır. Çokça büyük ilgi görmüş ve hala oynanan oyundur. Oyunda konu olarak 90`lı yıllarda geçmekte ve cj adında çete üyesi olmaktadır. Cj etden ayrılıp şehri terketmiştir. Fakat annesinin öldürülmesiyle intikam için şehre geri dönmüştür. Annesinin intikamını akmak ister ve şehirde kaybettiği saygınlığını geri kazanmak ister. Gta san andreası böyle özetleyebiliriz.

Gta 5’in serinin diğer oyunları arasındaki benzerlikleri

            Gta`da olan özellikler bisiklete binmek , yemek yemek, yüzmek, arab kullanmak, araba modifiye etmek ve yetenek verilerinin olmasıdır. oynama şekline gelince de siz cj yani carl johnson`sunuz. İntikam ve saygınlığının geri almak için savaşmak zorundasınız.

Gta 5’te karakter yönlendirme

 Gta konrollerine gelince klavyedeki yön tuşları ile sağa, sola, ileri ve geri haraket ettirebilirsiniz.Aynı zamanda W-A-D-S tuşlarınıda kullanabilirsiniz. Kamera açısını ayarlamak için de V tuşunu kullanabilirsiniz. Bu sayede üç tür olan uzak, yakın ve orta mesafelerini ayarlayabilirsiniz. zıplayar yüksek bi yere çıkmak isterseniz eğer ctrl tuşu ile noktaya tutunursunuz. Daha yükseye zıplamak isterseniz de iki kere ctrl tuşuna basmanız gerekir. Daha sonra shift tuşuna basarak istediğiniz noktaya çıkarsanız. Yüzerken istediğiniz yöne gitmek için W-A-D-S tuşlarını kullanabilirsiniz. Space tuşu ile daha hızlı yüzmesini sağlar. Fare ile de adamın nereye gideceğini belirleyebilirisiniz. Ekranın yukarısında mavi renkte oksijen göstergesi bulunmaktadır. Onun bitip bitmediğine dikkat etmeniz gerekir. o biterse suda okjisensiz kalabilirsiniz. Hemen su yüzeyine çıkmanız lazım. Koşmak için de W ile space tuşuna basmanız yeterli olur. C tuşu ile eğilirsiniz. nişan almak için önce elinize silah almanız gerekir. Silah aldktan sonra farenin sağ tuşuna ve ya  delete tuşu ile nişan alabilirsiniz. Takla atmak için de C tuşuna basıp farenin sağ tuşuna tıklamanız veya delete tuşuna basıp A veya D tuşuna basmanız gerekir. Oyun içerinde çete kurmak isterseniz yeşil kıyafet giyen diğer çete üyelerine nişan alıp G tuşuna basmanız gerekir. Eğer çete içine gelmezlerse tekrar deneyin. aldığınız adsmın durmasını istiyorsanız nişan alıp H tuşuna basmanız gerekir. En fazla 7 çete üyesi alabilirsiniz. Dürbünlü silah almışsanız farenin sağ tuşuna basıp tekerleği ile ileri geri hareket ettirerek uzaklaştırıp yakınlaştırabilirsiniz.

Gta 5 fotoğraflama nasıl yapılır?

 Gta oyun içinde olan durumunuzu fotoğraflamak isterseniz farenin sağ tuşuna tıklayarak ortadaki dönen tekerleği ileri geri hareket ettirerek fotoğraflarınız çekilir ve otomatik olarak belgelerinize Gta dosyası ile kaydedilir. Sizin sahip olduğunuz bölgeler yeşil renkte gözükür. Diğer bölgelerde sarı ve mor renklerde gözükmektedir. Bölgeleriniz çok olsun istiyorsanız diğer sitelerle savaşmanız gerekir. Diğer çetelerden üç adam öldürürseniz savaş başlamış olur. Our hood is under the atlack yazısı görürseniz bölgeniz atak altında demektir. O esnada insan işaretinin üzerine gitmeniz gerekir. Gittiğiniz işarette tüm çete üyelerini görürsünüz. Bölgeniz savaş içindeyken kırmızı renkte gözükür. kurtarırsanız yeşil rengine tekrar geri döner.

Gta serisi

                 Grand theft auto (gta) macera severler için yıllar geçse de eskimeyen ve sürekli yenilenen serili bir macera video oyunudur. Oyunda kaliforniya eyaletinin güneyini temsil alarak üretilmiştir. oyunun olumsuz yönü şehir dışının geniş fakat şehir içinin çok dar olmasıdır. Bunun dışında kaliteli bir oyundur. macera seviyorsanız tam size göre bir oyun.

 

Etiketler: grand theft auto, GTA 5 oyna, GTA 5 indir,

Diğer Güncel Haberler