SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

League of Legends North America

En ünlü çevrimiçi rol yapma oyunlarindan biri olan League of Legends, yüksek derecede rekabet içermesi ve stratejiye dayanarak oynanmasi sebebiyle dünyanin her yerindeki birçok sunucu tarafindan ilgiyle oynaniyor.
1/10/2016 5:09:00 PM

En ünlü çevrimiçi rol yapma oyunlarından biri olan League of Legends, yüksek derecede rekabet içermesi ve stratejiye dayanarak oynanması sebebiyle dünyanın her yerindeki birçok sunucu tarafından ilgiyle oynanıyor. Sık sık güncellenmesi ve canlı bir turnuva ortamının olması da oyunu tercih edilir kılan nedenlerden. Göğüs göğse çarpışma içerdiği halde, her türlü deneyim seviyesinden pek çok oyuncunun oyunu oynamayı sürdürmesi de oyunun şüphesiz ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Kendine özgü grafikleri ve oynanış tarzının farklığı sebebiyle oyun dünyasında popülerlik bakımından pek çok rakibini geride bırakan League of Legends, pek çok sunucu tarafından çevrimiçi olarak sunuluyor. Riot Games Inc şirketi tarafından yayınlanan 8 tane resmi sunucusu vardır. Bunlar League of Legends North America, Brazil, Europe Nordic & East, Europe West, Latin America North, Latin America South, Ocenia, Russia ve Turkey’dir.

Genel Bilgiler

MOBA türü strateji oyunu olup, takım çalışmasına dayanan League of Legends oyunu rakibin alanını istila etme amaçlıdır. Oyunda Klasik ve Dominion olmak üzere iki tip oyun çeşidi vardır. Klasik oyun çeşidinde amaç kendi merkezini korurken rakibin merkezini yok etmektir. Klasik oyun çeşidinin haritaları Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk ve Sonsuz Uçurum’dur. Dominion oyun tipi ise haritalarda hedef noktaları ele geçirip rakibin merkezine hasar vermeye yöneliktir. Kristal Kayalık, Dominion’un başlıca haritasıdır.

Oyuncu ve Sunucular

Oyuncu hesaplarına Sihirdar adı verilir ve sihirdarların 3 ayrı kabiliyet grubu vardır: Saldırı, savunma, işlevsel. Oyun oynadıkça deneyim puanı kazanan sihirdarlar, seviye atlarlar. Bu sayede sayfalarına rün ekleyebilirler. Mağaza içinde oyun için alışveriş yapılabilir ve sihirdarlar için rün, totem görünüşü, şampiyon kıyafeti gibi şeyler alınabilir. Oyunu sunan resmi sunucular North America, Brazil, Europe Nordic & East, Europe West, Latin America North, Latin America South, Ocenia, Russia ve Turkey’dir. League of Legends North America hesapları, çeşitli sebeplerde tercih edilen bir sunucudur.

 

 

Etiketler: League of Legends North America oyna ,

Diğer Güncel Haberler