SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Korsanligin Altin Çagi

Türkçe anlami suikastçinin inanci olan Assassin's Creed dünyaca taninan oyun firmasi Ubisoft tarafindan ilk kez 2008 yilinda piyasaya sürülmüstür. Bu serinin 2013 yilinda çikan oyunu ise Assassin's Creed IV: Black Flag isimli oyunudur.
1/4/2016 3:38:22 PM

Assassin's Creed serisi aksiyon macera dalındaki video oyunları arasında üst sıraları zorlayarak oyun severlerin vazgeçemediği bir video oyunu olmuştur. Türkçe anlamı suikastçının inancı olan  Assassin's Creed dünyaca tanınan oyun firması Ubisoft tarafından ilk kez 2008 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu serinin 2013 yılında çıkan oyunu ise  Assassin's Creed IV: Black Flag isimli oyunudur. 

Edward James Kenway

Assassin's Creed IV: Black Flag oyununun ana karakteri Edward James Kenway suikatçılar tarafından eğitim almış bir korsandır. Zeki ve karizmatik bir karakter olan Edward 2 yıl denizlerde seyahat etmiş olan, demir atabilen, içkiye düşkün iyi tırmanan ve çok iyi bir dengeye sahip bir kişidir. 

Öykü ve oynanış

Öykümüz 1715 yılında korsanlığın altın çağı olarak nitelendirilen bir dönemi konu alıyor. 1700’li yılların başlarında İspanya, Portekiz, İngiltere, Fransa ve Hollanda devletleri arasında savaş hüküm sürmektedir. Devletlerin her biri denizleri ele geçirmek amacındaydı.1703 yılındaki antlaşma sonucunda işsiz kalan korsanlar ortak çıkarları için birleşerek tüm devletlere savaş ilan ederler. Oyunun ana karakteri Edward'ın hikâyesi bir gemide başlar. Grafiklerin ve görsel efektlerin dikkat çekici olduğu oyunun %60'lık bölümü karada, %40'lık bölümü denizde geçiyor. Oyunun süresi ise, oynayışa bağlı olarak 15–25 saat arasında değişebiliyor. Tabi ki yan görevlerin tamamının oynanılması suretiyle bu süre artabiliyor. Yapımcıların oyunun içine koydukları ufuk sistemi sayesinde oyun içerisinde sürekli yükleme ekranları bulunmuyor. Bu sistem sayesinde oyuncular ana görevlere gitmeden çevrede dolaşabiliyor gemileri yağmalayabiliyor, diğer yan görevleri yapabiliyor ve balinaları avlayabiliyorlar. Assassin's Creed IV: Black Flag’da gemilere istenilen açıdan ateş açılabiliyor. Gemilere farklı yollarla da saldırmak mümkün. Geniş bir alanda özgür bir oynanış sağlayan oyunda aksiyon hiç bitmiyor.

Etiketler: Assassin's Creed IV: Black Flag, Edwar James Kenway, korsan,

Diğer Güncel Haberler