SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Call Of Duty Advanced Warfare

Her sene rutin olarak Activision firma çatisi altinda Treyarch ve Sledgehammer Games’in gelistirdigi Call of Duty oyunlari, Advanced Warfare ile gelecek temasinda resmen siniri çizmisti.
12/30/2015 10:49:00 PM

CALL OF DUTY: ADVANCED WARFARE

Her sene rutin olarak Activision firma çatısı altında Treyarch ve Sledgehammer Games’in geliştirdiği Call of Duty oyunları, Advanced Warfare ile gelecek temasında resmen sınırı çizmişti. Serinin bu halkasının oynanışı ise tıpkı önceki oyunlarındakine benzer bir yapıda ancak, eklenen bazı yeni özellikler sayesine oynanış unsurlarında ufak tefek değişiklikler meydana geliyor.

GELECEK TEMASI

Call of Duty: Advanced Warfare, gelecek savaşları alternatif bir bakış açısı ile konu alıyor. Jonathan Irons isimli savunma sanayide çığır aşan yenilikler yapmış bir iş adamının, son derece teknolojik savaş alanı teçhizatları ile olaya dahil oluyoruz. Temel bir FPS oyununda olduğu gibi, klasik yönlendirme tuşları ve ateş et, yere yat, zıpla, silah değiştir, hedef al çemberinde oyunu oynuyoruz. Ek olarak hızlı koşmanın yanı sıra, artık konsol sürümünde oynuyorsanız X tuşuna çift basarak, yahut PC sürümü için Space tuşuna çift basarak daha yükseğe zıplıyor, duvarların yakınlarında mekanik eller sayesine tırmanabiliyor, düşmanlar ile yakın mesafe mücadeleye girebiliyoruz.

KALİTELİ GÖRSELLER VE OYNANIŞ UNSURLARI

            Oyun oldukça kaliteli, grafikler tam manasıyla yeni nesil. Hatta şu ana dek gelmiş geçmiş en iyi Call of Duty grafikleri mevcut desek yeridir. Bu sene çıkmış olan Call of Duty: Black Ops 3, her ne kadar seriye ufak tefek yenilikler katsa da maalesef Call of Duty: Advanced Warfare kadar kaliteli bir çizgi yakalayamadı. Advanced Warfare’ın hala dolu olan multiplayer sunucularında da durum aynı. Yine tıpklı single player modunda olduğu gibi teçhizatlara bağlı olarak tırmanıyor, yüksek zıplıyor ve yakın mesafe saldırılara geçebiliyoruz.

EK ÖZELLİKLER VE OYNANABİLİRLİK

Oyundaki oynanış unsurlarını güçlendiren özelliklerden biride kalkan kullanımı ve ek güçler oluyor. Zamanı yavaşlatma, azalmış sağlık seviyesi durumundan kurtulmak için hızlı sağlık yükseltme gibi özellikleri konsol sürümünde sadece yönlendirme tuşlarını kullanarak aktif edebiliyoruz. Oynanabilirlik ve özellikleri ile serinin iyi bir halkası olduğu aşikar. 

Etiketler: call of duty advanced warfare, call of duty advanced incelem,

Diğer Güncel Haberler