SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Undertale Oyun Incelemesi

Undertale, Toby Fox’un her seyini tek basina yaptigi küçük bir rol yapma oyunu. Basit grafiklerine ragmen kesinlikle oyuncuyu içine çeken bir oyun.
1/13/2016 10:11:00 PM

                Yıllar yıllar önce yaşamakta olduğumuz dünyayı insanlar ve canavarlar birlikte yönetirmiş.  Artık ne olduysa olan olmuş büyük bir savaş çıkmış insanlarla canavarlar arasında. İnsanlar ezici bir üstünlükle canavarları yenmiş. Sonra da tüm canavarları büyülü bir mühürle kapatılmış yer altına hapsetmişler.  Yıllar sonra ana karakterimiz bir dağ gezisinde bir krater görür.  Dikkatsizliği nedeniyle bu kraterden düşer.  Ve canavarlar dünyasına adım atmıştır. Canavarlar diyarında anaç bir canavar onu ‘yeni evine hoş geldin, masum çocuğum’ cümlesiyle karşılar. Ve masum hikaye başlar.

Oyunun incelemesi

                Undertale, Toby Fox’un her şeyini tek başına yaptığı küçük bir rol yapma oyunu.  Basit grafiklerine rağmen kesinlikle oyuncuyu içine çeken bir oyun. Diğer benzer rol yapma oyunlarından en büyük farkı ise oyunu bitirmek için birine zarar vermek zorunda değilsiniz. Karşınıza çıkan canavarları isterseniz öldürmekte serbestsiniz, ama isterseniz canavarların sıkıntılarını dinleyip teselli ederek, şakalarına gülerek de yolunuza devam edebilirsiniz.  Oyunun bu yaptığınız tercihlere göre şekil alıp ilerlediğini de anımsatalım.

Savaşlar

                Gelelim bu basit ve samimi oyun Undertale’de yapılan savaşlara. Eğer karşınıza çıkan canavarla savaşmak isterseniz sıra tabanlı bir savaşı ‘attack’ komutuyla başlatıyorsunuz.  Saldırı sırasında yanda bir bar ortaya çıkıyor. Tam ortayı tutturabildiğiniz takdirde en güçlü saldırınızı yapıyorsunuz, eğer kaçırırsanız saldırı hakkınızı kaybediyorsunuz ve sıra rakibe geçiyor.  Savaş sırasında yanda kalbimizi de görüyoruz. Her canavarın farklı saldırı tekniğinden kaçarak kalbimizi korumaya çalışıyoruz.  Saldırıdan önce canavarı inceleyip ve bir çeşit bulmaca çözerek zayıf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Rol yapma özellikleri

                Toby Fox rol yapma özelliklerini sınızsız yapmak istemiş olmalı ki oyun çıkalı çok olmasına rağmen hala yeni bölümler ve özellikler keşfediliyor. Son söz olarak Undertale müzikleriyle, hikayesiyle ve oynayışıyla sizi sevgi dolu bir dünyaya davet ediyor. 

Etiketler: Undertale oyna, Undertale indir,

Diğer Güncel Haberler