SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

TALES FROM THE BORDERLANDS INCELEME

Telltale Games’in gelistirdigi Tales From The Borderlands, hikaye tabanli, eglenceli ve Advanture türünü referans alan bir oyun olarak karsimiza çikti.
1/19/2016 5:36:00 PM

Telltale Games’in geliştirdiği Tales From The Borderlands, hikaye tabanlı, eğlenceli ve Advanture türünü referans alan bir oyun olarak karşımıza çıktı. Oyun, firmanın önceki fenomen oyunlarından olan Game of Thrones ve The Walking Dead gibi bir yol izliyor, aynı yapıdaki grafikler ve aynı türdeki oynanış dinamikleri ile oynanıyor.

            KARAKTERLER VE HİKAYE

Hikayesi ile ön plana çıkan bir oyun olarak Tales from the borderlands’de iki karakteri birden yönetiyoruz. Bunlar Rhys ve Fiona. Rhys, Hyperion bünyesinde robot, silah gibi şeylerin yöneticiliğini yapıyor. Tek hayali ise Jack gibi olabilmek. Oyunun hikayesi ters giden bir terfi görüşmesi sırasında, Rhys değişen patronun şirketteki en büyük rakibi olduğunu anlıyor. Terfi yerine hizmetçi olmakla görevlendirilen Rhys’in tek düşündüğü şey ise intikam almak oluyor. Diğer yandan, Fiona ise sağlam bir dolandırıcıdır. Acımasız Pandora dünyasında hayatta kalmak için yaptığı tek şey budur, tıpkı bölgedeki diğer kişiler gibi. Onun tek derdi ise zengin olmak ve bir an önce fakirlikten kurtulmaktır.

            KESİŞEN YOLLAR, KESİŞEN HAYATLAR

Karakterlerimizin yolları da en nihayetinde kesişiyor. Oyun, güçlü bir hikaye anlatımı ve eğlenceli bir işleyiş sunuyor. Oyunda diyalogları kontrol ediyoruz, bu sefer diyaloglar esnasında zamanınız, firmanın önceki oyunlarındaki zamana göre oldukça az tutulmuş. Genelde 4 cevap tercihi arasında kaldığımız seçimler için verilen süre çok – çok 4 - 5 saniye uzunluğunda. Bu, hikayenin hızına ve oyunun kendine has yapısına bağlı olarak geliyor. Seçim tabanlı bir oynanış sunduğu için yaptığınız seçimler karakterlerin size gelecekte verecekleri tepkileri de yönlendirmiş oluyor. Bununla beraber espirili oyun yapısı zaman – zaman sizi güldürecek cinsten, oynanış mekanikleri ise genelde quick time events ve konuşmaları seçmek üzerine kurulmuş. Bölümler halinde çıkan Borderlands, türü severler için güzel bir alternatif oluşturmuş.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONEEtiketler: Tales From The Borderlands oyna, ,

Diğer Güncel Haberler