SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Life is Strange Oyun Degerlendirmesi

Sezonlar halinde piyasaya çikacak ve ilk sezonu 5 bölümle tamamlayan Life is Strange, interaktif drama türü oyunlar arasinda oynanabilecek oyunlar arasinda.
1/15/2016 5:20:48 PM
Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE

Sezonlar halinde piyasaya çıkacak ve ilk sezonu 5 bölümle tamamlayan Life is Strange, interaktif drama türü oyunlar arasında oynanabilecek oyunlar arasında. Oynadığınız karakterin adı Max Caulfield. Max bir fotoğraf öğrencisi ve utangaç bir karaktere sahip. Selfieleri çok seviyor ve zamanı geri alma gücüne sahip. Max bu güce sahip olduğunu Chloe isimli çocukluk arkadaşını hayata geri getirirken anlıyor. Bu güç, oyunun merkezi durumunda. Zor karar vermeniz durumunda bu gücünüzü kullanarak farklı kararların farklı sonuçlarını test edebiliyorsunuz.


Karar Mekanizması

Verdiğiniz kararların oyunun sonuna etki etmesi açısından Life is Strange, aynı tarz oyunlar Walking Dead ve Dragon Age arasında kalıyor denilebilir. Yani verdiğiniz kararlar oyunun içinde sizi bambaşka yollara ve farklı diyaloglara götürebiliyor ancak sonuç hangi kararı verirseniz verin aynı şekilde gerçekleşiyor. Zamanı geri alma gücüne sahip olduğunuzda verdiğiniz kararların etkisinin daha az olmasını beklersiniz ancak tam tersi oyunda verdiğiniz kararların hemen hepsinde bir belirsizlik oluyor ve bu da endişeye yol açıyor. Bunda verdiğiniz kararların çoğunun, uzun vadeli sonuçlarının olması bir etken. O sonuçları hemen göremiyorsunuz ve bu yüzden endişeli bir bekleyiş hakim oluyor.Genel Değerlendirme

Sonuç olarak Life is Strange 2015'in ilginç ve dokunaklı oyunlarından bir tanesi olmasına rağmen çok daha iyisini bize sunabilirdi. Konunun işlenişi ve tam potansiyele ulaşamama durumları mevcut. Ancak oyunda gerçek gibi bir hikaye olması ve bunun sevgi, arkadaşlık çerçevelerinde ilerleyişi ve acı dolu anlardaki görsellikler oyundaki pozitif yanlar. Ayrıca oyunun 1 yıldan az sürede geldiği nokta ve popülerleşmesi de takdire şayan. Bu oyunu bir süre konuşacağız ve oynayacağız ancak uzun vadeli bir oyun olabilmesi için kat etmesi gereken yollar olduğu da açık.

 

Etiketler: Life is Strange oyna, Life is Strange hile, ,

Diğer Güncel Haberler