SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Downwell Oyun Inceleme

Bir karakterin, kuyuya benzer bir bosluktan asagiya düserken karsisina çikan düsmanlarini yenmesine yönelik olan Downwell oyunu, hazine kazanmasi ve zaman zaman magazaya ugramasi ile sürer.
12/29/2015 3:55:54 PM

Downwell Oyunu ve İnceleme Notları

Bir karakterin, kuyuya benzer bir boşluktan aşağıya düşerken karşısına çıkan düşmanlarını yenmesine yönelik olan Downwell oyunu, hazine kazanması ve zaman zaman mağazaya uğraması ile sürer. Meraklı bir adamın, güzel bir gecede yerel parkta zaman geçirirken merakına yenilip derinlikleri keşfetmesini anlatır. Silahlı botlarını ayağına geçiren ve aşağıda kendisini düşman canavarların beklediğini bildiği halde gelişmek ve hazine kazanmak için aşağıya doğru yolculuğa çıkan adamın maceralardır.  Japon tabanlı Moppin tarafından geliştirilen ve 2015 yılında Devolver Digital tarafından yayınlanan Downwell tek kişilik bir oyundur.

Oyunun gelişimi

Siyah plan üzerine beyaz ve kırmızı ağırlıklı olarak görünen motifleri içeren Downwell oynaması basit ancak uzmanlaşması zor bir oyun. Bunun sebebi ise basit komutlar ile oynanabilmesi. Bu komutlar arasında sağa ve sola gitme, katı bir yüzey üzerindeyken zıplama ve karakterin silahlı botlarının altından ateş etme komutları var. Karakter aşağıya doğru inerken karşısına zengin bir canavar paleti çıkıyor. Birçoğu ateş edilerek ya da üstünden zıplanarak etkisiz hale getirilebilirken, bir kısmı üzerine basılmaya karşı dirençli bu yüzden sadece mermi ile yok edilebiliyor. Silahlı botların cephanesi sonsuz değil ancak, katı ya da değil herhangi bir yüzeye temas ettiğinde yeniden doluyor.

Oyun incelemelerinden notlar

Birçok Downwell oyunu incelemesi genel olarak oyunun eğlenceli ancak uzmanlaşmasının zor olduğu yönünde. Oyunun zor olduğunu belirten çünkü karşınıza bir avuç canavar, yer çekimi ve kendinizi çıkarttığını söyleyen Steven Hanson, oyun içinde uzmanlaştıkça ve verilen özellikleri kullanmayı öğrendikçe oyunun kolaylaşıyor olduğunu ama her zaman aksilikler çıkabileceğini belirtiyor. Yılın en iyi oyunlarından biri olduğunu belirten ve sadece 3$ olduğunu söyleyen Hanson, oyunun tekrarlayan pratikle çok çabuk öğrenilebileceğini ancak ölümün çok hızlı geldiğini de söylüyor. Zincirleme olarak canavarlara zarar verme ile uzmanlaşmanın mümkün olduğunu söyleyen Darren Nakamura ise oyunda başarılı olmanın diğer yolunun zarar görmemek olduğunu da belirtiyor.


Etiketler: downwell oyna, downwell nasil oynanir, downwell oyun incelem,

Diğer Güncel Haberler