SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Dota 2

DOTA2, gerçek zamanli ve de strateji temali bir oyundur. Ilk zamanlarindan bahsetmemiz gerekirse, ilk çikan versiyonu World Of Warcraft The Frozen Throne adli oyunda DOTA adli map ile basladi.
12/25/2015 5:34:00 PM

DOTA2, gerçek zamanlı ve de strateji temalı bir oyundur. İlk zamanlarından bahsetmemiz gerekirse, ilk çıkan versiyonu World Of Warcraft The Frozen Throne adlı oyunda DOTA adlı map ile başladı. Bu harita kullanıcı ismi Frozenfrog adlı bir kişi tarafından geliştirildi. Çıkarıldıktan sonra bir çok sefer güncelleme aldı, ve popülaritesinin aşırı artması ile altında ki fikirler kullanılarak yeni oyunlar çıkartıldı. Bunlardan başta geleni DOTA2'dir.

·          DOTA2 steam aracılığı ile indirilip bilgisayara kuruluyor.

·         Oyun da çeşitli herolar var. Biz bu heroları yönetiyoruz.

·         5 kişiden oluşan 2 takım var ve bu iki takımın en büyük amacı karşı tarafın merkez üssünü yıkmak.

·         Her iki taraftan gelen creepler var. Bunlar karşı tarafa 3 koridordan ilerlemekteler, ve herolar, bu creepleri keserek güçlenmektedirler.

·         Creep kestikçe hero tecrübe kazanır ve bunun sayesinde level atlar.

·         Oyunda tarafsız yaratıklar da vardır. Bunları her iki taraf da kesebilir.

·         Merkez üssü koruyan her koridorda bulunan kuleler vardır.

·         Creep, tarafsız yaratık ve kule kesmek size para kazandırır. Bu paralar ile eşya alıp daha güçlü olabilirsiniz.

·         Oyun oynanışı yüksek bir strateji ve beceri gerektirmektedir. Bu oyunu çok iyi oynayan kişiler vardır ve bunlara pro yani proffesional denir.

·         Oyun da Roshan adlı çok güçlü bir canavar vardır. Bu canavarı kesince tüm takıma para ve tecrübe kazandırır. Ayrıca içinden çıkan itemi taşıyan kişi ölürse bir kereliğine yeniden doğma hakkı kazanır.

·         DOTA2 deki 2 tarafın isimleri radiant, yani iyiler, ve dire, yani kötüler, olarak adlandırılır.

·         Oyunu çok oynadıkça, oyun puanınız artar ve sonra ki oyunlarda yine sizin kadar oynamış kişiler karşınıza veya takımınıza gelir.

·         DOTA2 turnuvaları yapılmakta olup, çok büyük organizasyonlar düzenlenmektedir. Kazan kişilere yüksek para ödülü vardır. Her ülkenin adamı da ülkesini orada temsil eder.

Etiketler: dota2 indir, dota2 oyna, dota2 turnuvalari,

Diğer Güncel Haberler