SATIŞ YAP
Sepetim Boş

Haberler

Çaglar Öncesinden Gelen Oyun: Klan Savaslari

2010 yilinda kurulan Finlandiya merkezli Supercell firmasi tarafindan 2013 yilinda piyasaya sürülen Klan Savaslari, savas strateji oyunudur.
1/8/2016 3:57:42 PM

2010 yılında kurulan Finlandiya merkezli Supercell firması tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen Klan Savaşları, savaş strateji oyunudur. 2013 yılının en çok kazandıran mobil oyunu olan Klan Savaşları bugün itibariyle 100 milyondan fazla kişi tarafından oynamaktadır. Google Play'de ücretsiz oyunlar arasında yer alan ve en popüler oyunlardan olan bu savaş strateji oyunu eski çağlarda yaşanmış savaşlardan esinlenilerek oluşturulmuştur. Gerçek savaşlardan en büyük farkı savaşan taraflar arasında adil bir eşleşme olmasıdır. Online oyun severlerin beğenisi kazanan oyunu oynayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Nasıl Oynanır?

Klan Savaşları, iki klan arasında yapılan stratejik savaştır. Bu savaşlara katılabilmek için öncelikle bir klan üyesi olmak gerekir. Klan üyesi olabilmek için klan kalesinin onarılması ve sahip olunan köyün geliştirilmesi lazımdır. Oyun yüklendiğinde sahip olunan mevcut köy ile savaşlara katılmak mümkün değildir. Madenleri ve kaynakları geliştirmek, üretimi artırmak, ordu kurarak asker eğitmek şarttır. Daha sonra bir klana üye olunabilir. Gerekli kaynaklar köydeki madenlerden sağlanabileceği gibi başka köylere saldırarak da o köylerin kaynakları yağma yoluyla kazanılabilir.

Klan Savaşları hazırlık günü ve savaş günü olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Bireysel savaşlardan farklıdır. Bireysel savaşlarda sahip olunan kaynaklar ve ordu kaybedilebilir, tahrip olabilir. Klan savaşı sırasında ise kaynaklar, ordu ve köy zarar görmez. Karşı karşıya gelen klanlarda eşit savaşçı bulunur. Her klan üyesinin iki saldırı hakkı vardır. Savaş sırasında ganimet kazanılsa da bu ganimetler az miktarda olur. Savaş sonrası kazanan klan savaş bonusunun sahibi olur.

Forumlarda ve Yorumlarda Oyun

Oyun, adına açılmış birçok sitede günün her saati konuşulmaktadır. Oyuncular forumlarda birbiriyle bilgi alışverişinde bulunarak topluluklar halinde oyun hakkında konuşmaktadır. Türkiye'de bir çok sitede bir araya gelen Klan Savaşları oyuncuları online oyun hakkında son haberleri ve son güncellemeleri konuşma fırsatı bulabilirler. Oyuna gelen güncellemelerle her geçen gün oyun daha zevkli hale gelmektedir.

 

Etiketler: Klan Savaslari oyna, klan savaslari ücretsiz, ,

Diğer Güncel Haberler